تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب فروردین 1397
مطالب اینترنتی


تستوسترون یکی از مهم‌ترین و شاید مهم‌ترین هورمون های مردانه است که نقش بسیار حیاتی در زندگی افراد ایفا می‌نماید. این هورمون روی قسمت‌های مختلف بدن از جمله اندام تناسلی، تمایلات جنسی، سیستم عصبی مرکزی و … اثرگذار است.

تستوسترون یک هورمون حیاتی و بسیار مهم مردانه است که وظیفه آن ایجاد و حفظ صفات مردانه است. زنان نیز تستوسترون دارند اما مقدار آن بسیار کمتر از مردان است.

تستوسترون مهمترین هورمون مردانه

تستوسترون یک هورمون مهم مردانه است. هفت هفته بعد از لقاح، بدن شروع به تولید هورمون تستوسترون می‌کند. سطح تستوسترون در طول سنین بلوغ افزایش می‌یابد که اوج آن در پایان سنن نوجوانیست و سپس متوقف می‌شود. بعد از سن سی سالگی و یا حدود آن، تستوسترون بدن آقایان آرام آرام به طور سالانه کاهش می‌یابد.

بیشتر مردان بیش از حد نیاز هم تستوسترون دارند اما با این وجود مردانی هستند که دچار تولید کم تستوسترون هستند. این موضوع باعث به وجود آمدن شرایطی می‌شود که به آن هایپوگنادیسم می‌گویند. هایپوگنادیسم به کمک هورمون درمانی، قابل درمان است که این درمان نیاز به تجویز پزشک و مراقبت دقیق دارد. مردانی که سطح تستوسترون بدنشان عادی است نباید تحت هورمون درمانی قرار گیرند.

هورمون های مردانه

سطح تستوسترون مردان را تحت تأثیرات گوناگون قرار می‌دهد. از سیستم تولید مثل و اندام جنسی تا حجم بازوها و نیز حجم استخوان‌ها از جمله مواردی هستند که تحت تأثیر سطح تستوسترون در مردان قرار می‌گیرند.

تولید تستوسترون در دستگاه درون ریز

دستگاه درون ریز بدن شامل غددی است که هورمون‌ها را تولید می‌کند. هیپوتالاموس که در مغز قرار دارد به غده هیپوفیز می‌گوید که بدن چقدر به تستوسترون نیاز دارد. غده هیپوفیز نیز این پیام را به بیضه‌ها منتقل می‌کند. بیشتر تستوسترون‌ها در بیضه تولید می‌شوند اما مقدار کمی از آنها از غدد فوق کلیه نیز می‌آیند که در قسمت بالای کلیه قرار دارد. در خانم‌ها، غدد فوق کلیه و تخمدانها مقدار کمی تستوسترون تولید می‌کنند.

هورمون های مردانه

پیش از آن که یک نوزاد پسر متولد شود وظیفه تستوسترون تشکیل اندام تناسلی است. در طول بلوغ، تستوسترون وظیفه ایجاد صفات مردانه مانند صدای دورگه، ریش و موی بدن را دارد و ماهیچه‌ها را تقویت کرده و میل جنسی را در افراد ایجاد می‌نماید. تولید تستوسترون در زمان بزرگسالی افزایش می‌یابد که اوج آن حدود ۲۰ سالگی و یا پایان دوره نوجوانی است. بعد از سن سی سالگی، تستوسترون سالیانه یک درصد به طور طبیعی کاهش می‌یابد.

نقش تستوسترون در ایجاد اندام تناسلی

حدود ۷ هفته پس از لقاح، تستوسترون با کمک به ایجاد اندام تناسلی مردانه شروع به کار می‌کند. در طول بلوغ، تولید تستوسترون در بدن افزایش می‌یابد و بیضه و آلت تناسلی مردان شروع به رشد می‌کند. بیضه‌ها یک جریان ثابتی از تستوسترون را تولید کرده و روزانه برای بدن، اسپرم تازه ایجاد می‌نمایند.

افرادی که سطح کمی از تستوسترون را دارا هستند ممکن است دچار اختلال نعوظ شوند. درمان بلند مدت تستوسترون ممکن است موجب کاهش تولید اسپرم و نیز باعث ایجاد بیماری پروستات شود و یا در سطح پایین‌تر موجب ایجاد بیضه‌های نرم می‌گردد. مردانی که پروستات و یا سرطان سینه دارند نباید تحت درمان تستوسترون قرار گیرند.

هورمون های مردانه


بیشتر بخوانید: تقویت اسپرم با مواد ویتامین دار طبیعی!


هورمون های مردانه و تمایلات جنسی

در طول سنین بلوغ جنسی افزایش هورمون تستوسترون باعث رشد بیضه‌ها، آلت تناسلی و موهای زائد می‌گردد. صدای افراد آرام آرام عمیق و دورگه می‌شود و ماهیچه ها و موهای بدن رشد می‌کنند. همگام با این تغییرات تمایلات جنسی نیز افزایش می‌یابد.

فردی که دارای سطح کمی از تستوسترون است، تمایل جنسی خود را ممکن است از دست دهد. تحریک جنسی و یا فعالیت جنسی باعث افزایش سطح تستوسترون می‌شود. سطح تستوسترون پس از عدم رابطه جنسی در طولانی مدت کاهش می‌یابد. مقدار کم تستوسترون ممکن است موجب ایجاد اختلال نعوظ نیز گردد.

تاثیر تستوسترون بر صفات رفتاری

بدن سیستمی دارد که وظیفه کنترل تستوسترون یعنی ارسال پیام بین هورمون‌ها و مواد شیمیایی را در جریان خون داراست. همانگونه که گفته شد در مغز اندامی به نام هیپوتالاموس وجود دارد که به غده هیپوفیز مقدار تستوسترون مورد نیاز بدن را اطلاع داده و غده هیپوفیز آن را به بیضه‌ها منتقل می‌کند.

تستوسترون در برخی از رفتارها مانند عصبانیت نقش دارد و به افراد در خودنمایی و تقویت عزت نفس کمک می‌کند. مانند فعالیت جنسی، شرکت در فعالیت‌های رقابتی نیز می‌تواند سطح تستوسترون را افزایش و یا کاهش دهد. کمبود تستوسترون ممکن است باعث ایجاد اعتماد به نفس پایین و کمبود انگیزه شود و همچنین می‌تواند توانایی مردان در تمرکز کردن را کاهش و باعث ایجاد حس ناراحتی در آنها شود. علاوه بر این، تستوسترون پایین می‌تواند سبب اختلال خواب و کمبود انرژی نیز گردد.

البته ذکر این نکته لازم است که تستوسترون یکی از عوامل تأثیرگذار در ویژگی‌ها و صفات اصلی افراد است و شرایط بیولوژیکی و محیطی دیگری نیز در این امر دخیل هستند.

هورمون های مردانه

تاثیر هورمون های مردانه بر پوست و مو

طی گذار یک فرد از کودکی به بزرگسالی، تستوسترون باعث رشد مو روی صورت، زیر بغل و اطراف اندام تناسلی می‌گردد. این موها روی بازو، پا و سینه نیز رشد می‌کند.

مردی که دارای سطح کمی از تستوسترون است ممکن است موهای بدن خود را تا حدی از دست بدهد. درمان جایگزینی تستوسترون ممکن است موجب ایجاد عوارض جانبی نیز گردد که از جمله آن می‌توان به ایجاد آکنه و بزرگی سینه اشاره کرد. ترشحات تستوسترون همچنین ممکن است باعث ایجاد اندکی سوزش روی پوست گردد.

هورمون های مردانه

تاثیر تستوسترون بر ماهیچه، چربی و استخوان

تستوسترون یکی از چندین فاکتورهاییست که در ایجاد حجم و نیروی عضله‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تستوسترون باعث افزایش انتقال‌دهنده‌های عصبی می‌شود که نتیجه آن رشد بافت است. تستوسترون‌ باعث افزایش سطوح هورمون رشد می‌گردد که نتیجه آن این است که زمانی که ورزش می‌کنید، عضله‌هایتان رشد می‌کند.

تستوسترون نیروی استخوان‌ها را افزایش می‌دهد و به مغز استخوان دستور می‌دهد تا گلبول‌های قرمز تولید نماید. مردانی که دارای سطوح کم تستوسترون هستند بیشتر در معرض مشکلاتی مانند پوکی استخوان و یا شکستگی استخوان قرار می‌گیرند.

تستوسترون همچنین در متابولیسم چربی‌ها نیز نقش ایفا می‌کند که باعث می‌شود مردان راحت‌تر و بهتر چربی‌ها را بسوزانند. کمبود تستوسترون می‌تواند سبب افزایش چاقی در افراد گردد.

درمان تستوسترونی می‌تواند با دستور پزشک و به کمک تزریق ماهیچه‌ای انجام گردد.

هورمون های مردانه

هورمون مردانه در سیستم گردش خون

تستوسترون با جریان خون به قسمت‌های مختلف بدن می‌رود. تنها راه این که بفهمید سطح تستوسترون شما چقدر است، این است که به کمک آزمایش خون آن را اندازه گیری کنید.

تستوسترون باعث می‌شود مغز استخوان، گلبولهای قرمز تولید نماید. در برخی مطالعات اثبات شده که تستوسترون برای قلب مفید است اما برخی دیگر از تحقیقات نشان داده‌اند که تأثیرات تستوسترون بر روی کلسترول، فشار خون و لخته شدن خون نتایج متفاوت و مختلفی را در پی خواهد داشت.

وقتی صحبت از درمان تستوسترونی و قلب می‌شود، تحقیقات گذشته نتایج مختلفی را ارائه داده‌اند و البته تحقیقات هنوز ادامه دارد. درمان تستوسترونی که از طریق تزریق ماهیچه‌ای انجام می‌شود می‌تواند باعث افزایش تعداد سلولها شود. عوارض جانبی دیگر درمان تستوسترونی شامل باقی‌ماندن آب در بدن، افزایش غیرعادی تعداد سلول‌های قرمز و تغییرات در میزان کلسترول بدن است.

هورمون های مردانه

آیا شما تاکنون تحت درمان هورمونی قرار گرفته‌اید؟ آیا برایتان نتیجه بخش بوده است؟ تجربیات خودتان را با ما درمیان بگذارید.

برگرفته از:‌ healthlineلینک منبع

مطلب هورمون های مردانه؛ تستوسترون و اثرات آن بر روی بدن در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پای آرزوهای محال که وسط می‌آید، سودجوها بو می‌کشند و با محصولات دارویی، آرایشی بهداشتی
بی‌مجوزی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ‌ می‌کنند ظاهر می‌شوند.

تبلیغات داروهای گیاهی و محصولات آرایشی بهداشتی که بر پایه عصاره‌های گیاهی و گیاهان دارویی ساخته می‌شوند
این روزها به وفور در سایت‌ها، ایمیل‌ها، شبکه‌های اینترنتی و مخصوصا شبکه های ماهواره ای
به چشم می‌خورد و جالب این جا است که برخی از این آگهی‌ها مدعی‌اند
که مجوز بهداشت هم دارند؛ادعایی که بارها توسط مسئولان مربوطه در وزارت بهداشت رد شده است.

افراد کوته فکر بیشتر به ماهواره اعتماد میکنند،
نمیدانم چرا اما شاید گمان میکنند محصولی که ماهواره تبلیغ میکند از پیش خدا آمده و ضرر ندارد !!!

مردم هم بی‌خبر از همه‌جا، مشتاق و ذوق زده، هر چه تبلیغات توی گوش‌شان می‌خوانند را باور می‌کنند
غافل از این‌که نه‌تنها این محصولات باعث اعتیاد، آسیب شدید به مغز، پوست، کبد، کلیه و اندام‌های جنسی می‌شود
بلکه متخصصین زیادی چون دکتر رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت درباره آن هشدار می‌دهند:

احتمال استفاده محصولات آرایشی بهداشتی برای اهداف «بیوتروریسمی» بالاست.

بیوتروریسم به گوش خیلی از هموطنان ما اصطلاح کم شنیده شده‌ای است
و برخی نهادهای اطلاعاتی سال‌هاست خطر آن را احساس کرده و درباره‌اش پژوهش می‌کنند
و به مردم هم هشدار داده‌اند تا آنجا که چند سال پیش گزارشی را
در اختیار خبرگزاری‌ها قرار دادند تا با معنای بیوتروریسم کاملا آشنا شوند.

به معنای منتشر کردن ویروس، باکتری، میکروب، باسیل یا مواد شیمیایی سمی به قصد کشتن یا بیمار کردن موجودات زنده بویژه انسان‌هاست.

باسیل (Bacillus)

نوعی باکتری استوانه ای شکل است،
آنها میکروب هایی هستند که میتوانند بیماری زا باشند.
میکروب بیماری سل و میکروب بیماری سیاه زخم از نوع باسیل هستند.
خطر بیوتروریسم معمولا از سوی گروه‌های تروریستی و برخی کشورهاست که
در آزمایشگاه‌های زیرزمینی‌شان، پنهانی سلاح‌های بیولوژیک می‌سازند.

جالب است بدانید بیوتروریسم بقدری هوشمندانه عمل میکند که میتواند یک ویروس خاص را برای بیماری خاص،
در نژاد یا افراد خاص، کوچک یا بزرگ منتقل کند، در حالیکه همان ویروس در نژاد دیگر بهیچ عنوان تاثیر منفی نگذارد!

بعبارت ساده تر به شیوه بیوتروریسم شما قادر خواهید بود فلان بیماری را بوسیله باکتری های موجود در محصولات خوش رنگ و لعاب،
آرایشی بهداشتی در نژادهای آسیایی یا ایرانی و یا هر نژاد دیگری ترویج دهید و بیماری مورد نظر خود را در آنجا نهادینه کنید
در حالیکه اگر شخصی از نژادی دیگر به آن محصول دسترسی پیدا کرده و آنرا مصرف کند بهیچوجه آسیبی به او نخواهد رسید
و این یعنی تاثیر مستقیم بر روی DNA آن نژاد خاص بدون آسیب به افراد دیگر!

برای شناخت بهتر عوامل بیوتروریسم این مستند کوتاه را ببینید:

نمونه چند حمله بیوتروریستی

تا اینجای کار آنها که این گزارش را می‌خوانند، لبخند می‌زنند و شانه بالا می‌اندازند که این حرف‌ها مربوط به فیلم‌های علمی ـ تخیلی است،
اما کسانی که حافظه تاریخی خوبی دارند و طرفدار اخبار بین‌المللی هستند ماجرا را جدی می‌گیرند
چون پرونده‌های روشده از حمله‌های بیوتروریستی را به یاد می‌آورند مثل حمله بیوتروریستی فرقه راجنیشی در آمریکا
که با آلوده کردن سالاد به باکتری تایفیموریوم سالامونا، ۷۵۰ نفر را در سال ۱۹۸۴ مسموم کردند.

برخی هم، سرکرده فرقه آئوشینریکوی را با آن چشم‌های بادامی در سال ۱۹۹۳ یادشان می‌آید
که وقتی دستگیر شد، شاد بود چون توانسته بود باسیل بیماری بسیار خطرناک سیاه زخم را
در ناحیه کامیرو در متروی توکیو منتشر کند.

البته بسیاری از حملات بیوتروریستی بویژه اگر از سوی کشورهای دشمن با یکدیگر باشند تا سال‌ها لو نمی‌روند
و مدت‌ها طول می‌کشد تا دولتی سر دربیاورد که علت شیوع فلان بیماری عجیب در کشورش،
کشته شدن ناگهانی شمار زیادی از مردمش، متوقف شدن چرخ‌های تولیدش و مقروض شدنش
به کشورهای دیگر برای خرید داروهای کنترل بیماری تازه وارد مهلک، چه بوده و آن هدیه شوم را کدام کشور برایش فرستاده است.

خطر بالای آلودگی محصولات ماهواره‌ای

حالا که درباره جنگ‌های بیوتروریستی خواندید، شاید گفته‌های دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو
آسان‌تر باورتان شود که در گفت‌وگو با جام‌جم درباره خطر آلوده بودن محصولات تبلیغی در شبکه‌های ماهواره‌ای ابراز نگرانی می‌کند
و می‌گوید دشمنان می‌توانند این کالاها را به انواع عوامل بیماری زا آلوده کنند تا بیماری خاصی در کشور شایع شود.

«نه فقط دولت‌هایی معاند با ایران ممکن است علیه‌مان اقداماتی انجام بدهند
بلکه خطر حمله گروه‌های تروریستی هم بالاست و یکی از روش‌های این گروه‌ها
آلوده کردن محصولات آرایشی بهداشتی و غذایی در قالب حملات بیوتروریستی است.»

این خطر را دکتر حسین رستگار، مدیرکل آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو
هم قاطعانه تائید می‌کند و در گفت‌وگو با ایسنا توضیح می‌دهد که
وقتی محصولات آرایشی و بهداشتی از مبدا قانونی وارد کشور می‌شوند وزارت بهداشت آنها را از نظر
احتمال آلودگی‌های اینچنینی بررسی می‌کند،
اما محصولاتی که از مبدا قاچاق یا از راه سفارش به شبکه‌های ماهواره‌ای وارد کشور می‌شوند فیلترهای بررسی را نگذرانده‌اند.

چرا مردم باور نمی‌کنند؟!

گزارش‌هایی که سازمان غذا و دارو از بیماری زا بودن محصولات آرایشی و بهداشتی دارد، فراوان است.
حتی اگر خوشبین باشیم و خیال کنیم محصولات آرایشی بهداشتی ، آلودگی‌های بیوتروریستی ندارند.

دفتر رئیس سازمان غذا و دارو پر است از پرونده‌های مردمی که با مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی
شبکه‌های ماهواره‌ای، مغز، کبد، کلیه، پوست و اندام‌های جنسی‌شان دچار آسیب‌هایی جبران‌ناپذیر شده است.

شماری از مردم باور نمی‌کنند این محصولات چه بلایی سرشان می‌آورد

«ادعاها درباره ساخت این محصولات از فرآورده‌های طبیعی واقعیت ندارد.
بیشتر داروهای لاغری تبلیغی در شبکه‌های ماهواره‌ای، مواد روانگردان و مخدر است.
بسیاری از محصولات پوستی در بیماران ایجاد زخم‌های خطرناک کرده است.
بیشتر این محصولات دارویی، حتی در کشور تولید کننده هم مجوز ندارند.»

داروهای ماهواره ای چه عوارضی دارند :

به تبلیغات این شبکه‌ها درباره این که از سازمان غذا و داروی کشورهای دیگر یا سازمان بهداشت جهانی مجوز دارد، اطمینان نکنید.
«اگر این محصولات مجوز دارند، چرا از مبدا قانونی وارد کشور نمی‌شود تا وزارت بهداشت هم به آنها مجوز بدهد؟!
کالایی که تائیدیه‌ای معتبر از مبدا قانونی دارد به آسانی می‌تواند در ایران مجوز بگیرد.
براساس بررسی‌های ما با اطمینان می‌گویم که هیچ‌یک از این محصولات تائیدیه بهداشتی از هیچ کشوری ندارد.»

تولید برندهای معروف «خارجی» در آشپزخانه‌های کثیف داخل!

بدترین قسمت ماجرای محصولات آرایشی و بهداشتی تبلیغی در شبکه‌های ماهواره‌ای این است که
بازرسان سازمان غذا و دارو حالا فاش کرده‌اند شمار زیادی از این مواد،
در آشپزخانه‌هایی کثیف در شهرستان‌ها تولید و با نام محصولات خارجی معروف، به مردم فروخته می‌شود.

دکتر عباس زارع‌نژاد، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در گفت‌وگو با جام‌جم ،
به مردم خبر می‌دهد اگر محصولات آرایشی و بهداشتی تبلیغی در شبکه‌های ماهواره‌ای را
در بازارهای داخلی دیدند، مطمئن باشند این کالاها از مبدا قاچاق وارد شده و بشدت خطرناک است.

او به پرونده‌های فراوان مردمی اشاره می‌کند که از این مواد استفاده کرده‌اند و درگیر پیامدهای ناخوشایندش بر سلامت‌شان هستند،
اما دست‌شان برای شکایت به جایی بند نیست.
به گفته او، علت این‌که مردم فریب چنین محصولاتی را می‌خورند این است که:

آنها نمی‌خواهند قبول کنند مسیر درمان صحیح، تدریجی است و هیچ قرص و دارویی یک شبه، مشکل‌شان را حل نمی‌کند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت همچنین هشدار می‌دهد که اگر کالایی در ایران مجاز باشد
و در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ شود، بی‌معطلی پروانه‌اش از سوی وزارت بهداشت، باطل خواهد شد.لینک منبع

مطلب کارناوال بیوتروریسم در تبلیغات ماهواره ای آرایشی بهداشتی + فیلم در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :